gramatas spacer atklatnes spacer perles

Tranšejas dievi rok

Dzeja

Andra Manfelde


ISBN 9984-777-12-X
96 lappuses, mīkstie vāki, formāts 185 x 150 mm
Izdevniecībā grāmata šobrīd nav iegādājama

Nokopēt grāmatas fragmentu (189 KB)

«Andras Manfeldes dzeja ir mākslinieciski nopietnākais un spēcīgākais jaunieguvums pēdējos gados. Viņas radikāli asociatīvā dzeja rodas no pavisam tiešas, nemākslinieciskas, nedzejiskas mūsu visu ikdienas dzīves. No ikdienas puņķiem un asarām. Un no mīlestības un neierasti gaišas sirds.»

Jānis RokpelnisLasītāju vērtējums


  uldis   2007. gada 29. janvārī

Diemžēl neesmu lasījis, bet publiskā uzstāšanās Andrai Manfeldei ir pati pati - balss intonācijas, iekļautās emocijas, sāpes - tā nespēj atstāt vienaldzīgu. Tāpēc šajā gadījumā prasās arī pēc audiogrāmatas kas daļēji ir īstenots Lex Poeticus.


  ro   2006. gada 26. septembrī

izskatās, ka vidējais statistiskais lasītājs visai nestatistisks.


  dita   2005. gada 29. oktobrī

tagad man Andras Manfeldes dzejoļi ir kļuvuši par vismīļākajiem. es Andrai varu pateikt lielu paldies , jo tieši viņas rakstīt prasme mani ir pietuvinājusi tuvāk dzejai.kādreiz es nemaz nelasīju dzeju. bet tagad ikreiz kad ir skumji, priecīgi vai vienkārši gribas atpūsties es paņemu Andras dzejoļu grāmatu un lasu! Paldies tev!


  pamatforma   2005. gada 21. oktobrī

videejais statistiskais lasiitaaj, pasmelies IISTO DZEJU kaut kur 20.gs saakuma autoru radiitaa viduu. shis no tiesas var iisti nedereet. shii te ir kulminaacija, draugs.


  PagriezPasauli   2005. gada 24. septembrī

vnk burvīgi...


  vidējais statistiskais lasītājs   2005. gada 18. septembrī

Dažādu, nereti arī - nejauši pa rokai (spalvai, klaviatūrai) pagadījušos vārdu dažādi, nereti arī - uz labu laimi sakombinētas čupas dēvēt par Dzeju - nu ļoti jau ambiciozi un pašpietiekami.

Respektējot mūsdienu visai savdabīgās tendences dažnedažādu bezsakaru apsaukāt par Dzeju - "mākslinieciski nopietnākais un spēcīgākais jaunieguvums pēdējos gados" (cit.aut.: J. Rokpelnis) ir dajebkura telefongrāmata, patiesībā. Pat visnecilākās no tām, jo:

# no tajās eksponētajiem vārdu sakopojumiem ir vismaz kaut kāda jēga,

# tajās rakstītais ir saprotams tiem, kas to lasa,

# tās sarakstītājiem (sastādītājiem) nepiemīt tik absurdu ambīciju lērums, kāds pa visām malām spraucas ārā tiem, kuri šodien ir pašnominējušies par "dzejniekiem - modernistiem".

Šim laikam, šķiet, vajadzētu vienkārši pārdzīvot pāri. Jācer - iespējami žigli, bez paliekošām sekām. Pacenšoties tomēr iespēju robežās neietekmēties no pašreiz literatūrā dominējošā, to smagi maitājošā bezsakara vāvuļošanas kulta (kļūdaini dēvēta arī par "dzeju", šad tad, zināmās "aprindās").

P.S. Ar nulli vai mīnus zīmi ievērtēt šo "dzeju" nav iespējams, diemžēl - lai jau tiek elektroniski ieprogrammētais "1": cipariņš taču neko nemaina būtībā...


  skudra   2005. gada 9. septembrī

Man ļoti patika teikums kādā citā portālā, ka Andras grāmata rokās īsti nepiestāvēs būtnei nepiedodami dārgās saulessbrillēs vai pārāk izsmalcinātās drēbēs. Nesapratīs! Man šķiet tāpat! Patimēģināju lasīt, bet sapratu, ka tas nebūs viegli, tam jānoskaņojas un nedrīkstu būt pārāk labi paēdusi.


  eklektika   2005. gada 7. septembrī

kur ir vinas dzejas???????????


  Artis   2005. gada 30. augustā

Piekrītu, ka lieliska grāmata, bet šajā dzejas "nišā", manuprāt, Agitas Dragunas "Prāts" šo krājumu sit pušu. Nepiekrītu Jāņa Rokpeļņa viedoklim par nopietnāko jaunieguvumu...
Es arī "jūtu līdz" Andras Manfeldes traģiskajam dzīves stāstam, kas bija plaši aprakstīts, bet nevajag to "jaukt" kopā ar dzejas kvalitāti. Pārāk maz pozitīvā šajā krājumā.


  Baiba   2005. gada 26. augustā

Lieliska grāmata! Esmu sajūsmināta tāpat kā par «Adatu»! Gribu autorei vēlet visu to labāko un zinu, ka ar nepacietību gaidīšu arī viņas nākamās grāmatas!


  luiize   2005. gada 12. augustā

Izcili. Tik tīri un dzidri. Uzrunāja mani kā vel nekas pēc tik ilgiem atsvešinātības laikiem.
Paldies autorei, arī viņas dēļ es atkal smaidu. Viņas dzeja - ...skaistums. Nav vārdu. Esmu apburta.


  Māris   2005. gada 11. augustā

Nēēēēēēē. Nepiekrītu Rokpeļņa viedoklim, ka Manfeldes dzeja ir pēdējo gadu (!!!!!!!!) spēcīgākais, mākslinieciski nopietnākais jaunieguvums. Tātad maz viņš pazīst jaunrakstītājus, ja tā var teikt. Ir vēl, kas raksta tieši tikpat labi un pat labāk ...... tikai ...... nevajag teikt, ka viņi slēpjas vai nav pamanīti. OK! Lai Manfeldei veicas arī bez Rokpeļņa un Dimitera, un citiem nu jau blatiem...


  Dainis   2005. gada 3. augustā

Andra Manfelde strauji kāpj talantu kalnā, uz kura viņai vieta nebūs jāizcīna, jo ir jau rezervēta
Vispirms godalgota debija dzejā un godalgota pasaka, tad romāns [''dokumentāls stāsts''] Adata, tagad dzeju krājums Tranšejas dievi rok. Nevienas nelabvēlīgas atsauksmes vai recenzijas.
Tranšejās, kuras dievi rok, nav viegli lasāmu dzejoļu. Pēc izlasīšanas jādomā un jāatrod savs tulkojums, kurš citam var būt atšķirīgs. Dzejoļu lauzto rindu tematika un emocionālā iedarbība iet roku rokā. It sevišķi tāpēc, ka autore runā par lietām un notikumiem, kurus pati izdzīvojusi un izcietusi, un pasniedz apaudzētus ar mīlestību un skarbu iztēli.
Vēlējums turpmākajam - atcerēties parunu, ka katram vistumšākajam mākonim ir sudraba maliņa. Pagaidām tas tikko nojaušams


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.