gramatas spacer atklatnes spacer perles

Vilcienvakte

Romāns

Ērvins Velšs

Irvine Welsh. Trainspotting

ISBN 9984-777-02-2
336 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (42 KB)

Sabiedrība rada samudžinātu loģiku, lai ievilktu sevī un pārveidotu tos cilvēkus, kuru uzvedība ir ārpus tās pamatstrāvas. Pieņemsim, ka es zinu visus par un pret, zinu, ka man būs īss mūžs, esmu pie pilna prāta un tā tālāk, un tā joprojām, bet tomēr vēlos lietot herņu? Viņi neļaus to darīt. Viņi neļaus to darīt, jo tā būs viņu pašu neveiksmes zīme. Pats fakts, ka tu vienkārši izvēlies atteikties no tā, ko viņi piedāvā. Izvēlies mūs! Izvēlies dzīvi! Izvēlies kredītu maksājumus; izvēlies veļasmašīnas, izvēlies auto; izvēlies sēdēt uz dīvāna un skatīties prātu notrulinošas un garu iznīcinošas TV spēles, stūķēdams mutē sūdīgu barību pa taisno no pakas. Izvēlies pamazām sapūt, apčurāties un apdirsties savās mājās, bļin, kļūstot par baigo apgrūtinājumu tiem durnajiem, savtīgajiem smerdeļiem, kurus pats esi uztaisījis. Izvēlies dzīvi.

Marks RentonsLasītāju vērtējums


  Ingus   2010. gada 9. jūlijā

Protams tulkojumā pazūd visa sāls, bet grāmata laba.
Choose life!!!


  Laureens   2009. gada 13. augustā

Pirmo redzēju filmu un tā kā tā uzreiz iepatikās, izdomāju izlasīt arī grāmatu (parasti gan viss notiek otrādāk). Lasīju orģinālvalodā, vēlāk arī latviski, bet šķita, ka tulkojumā visi lamuvārdi skan smieklīgi un neveikli. Bet prieks, ka romāns nav aizmirsts un dāvāts arī latviešu lasītājiem.


  agrizzz   2009. gada 7. augustā

izlasiju.. patīkama:) dažbrīd gan gribējās kaut kā savādāk lai būtu raxtīts, bet, nu ir labi..

beigas pārsteidza..


  einars   2008. gada 24. decembrī

Patika.Interesantākais jautājums/secinājums,uz kuru virza Velšs - kāda dzīve tad ir jēgpilnāka : tāda - narkotiku,alkohola,varbarbības gaisotnē vai tāda - rāma,mietpilsoniski labiekārtota?..Viennozīmīgas atbildes taču nav.


  Karī   2008. gada 4. oktobrī

Mmm, patika!!


  L   2007. gada 20. decembrī


No sākuma biju izbrīnīta, ieraugot, ka ir pilns ar lamu vārdiem, taču nekādu iebildumu man nebija. Vienkārši nekad nebiju lasījusi grāmatu, kas pilna necenzētiem vārdiem.
Dažkārt tas viss vienkārši uzdzina man smieklus.
Bija par ko padomāt. Patika un bija interesanti tā aplūkot, ko darās narkomāni, ko viņi domā. Ļoti patika ''apmēram'' galvenais varonis (kam rakstnieks sekoja līdz visvairāk). Man patika viņa filozofija.


  Madara   2007. gada 1. decembrī

Man patika un viss. Reprezentē noteiktu sabiedrības daļu, kuru negribam redzēt, kur nu vēl pieņemt.


  dd   2007. gada 25. jūlijā

nedomāju ka tā ir literatūras pērle. kā pērle grāmata var šķist nenobriedušām personām, kas joprojām dzīvo pie vecākiem/


  Viesturs   2007. gada 9. jūlijā

es lasu origjinaalvalodaa! saakumaa lasaas gruuti, bet ir par visiem 100% taa veerts! ideaals koments uz aqizmugureejaa vaaka - "shii graamata ir pelniijusi tikt paardota vairaak kopijaas kaa biibele"


  laura strīpiņa   2006. gada 14. aprīlī

šī grāmata ir jālasa ar baudu un atdevi.
neiesaku lasīt tiem, kuri nespēj ignorēt lamuvārdus un ir aizspriedumaini pret jebkādu modernismu literatūrā. tāpat arī bērniem zem 14 neiesaku.
ir vērts izlasīt šo rāmata tā vienīgā iemesla dēļ, ka tā dod iespēju ieraudzīt pasauli jaunā plaknē. pavisam dabīgi un nepiespiesti. :D


  doubta   2005. gada 5. novembrī

Tie n-tie lamuvaardi un kjeceriigums pieshkjir shajai graamatai savu "feisu"


  Kate   2005. gada 22. oktobrī

Grāmata ir laba,jo īpaši beigas.


  Gaiss   2005. gada 27. augustā

Nihilisms ir garlaicīgs un nu jau neoriģināls.


  christiane   2005. gada 19. augustā

grāmata patieshām laba un filma...mmm


  parrymason   2005. gada 17. augustā

Savdabīgi...


  Frensisa   2005. gada 11. aprīlī

Žēl, ka tikai tagad uzzināju, ka šīs grāmatas var pasūtīt arī internetā. Pirku Rozes grāmatnīcā un samaksāju 7.98... Prieks, ka šī grāmata BEIDZOT izdota latviešu valodā, savādāk jau domāju, ka pašai jāķeras pie tulkošanas, lai latvju tautai neiet secen šī savdabīgā literatūras pērle:)

dacux@one.lv


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.