gramatas spacer atklatnes spacer perles

Lieliskais Getsbijs

Romāns

Frānsiss Skots Ficdžeralds

Francis Scott Fitzgerald. The Great Gatsby

ISBN 9984-663-85-X
216 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (55 KB)

«Lielisko Getsbiju» pieņemts dēvēt par diženo Amerikas romānu. Tas nozīmē, ka šis romāns ir dižens daiļliteratūras darbs, kurā tematizēts amerikāņu dzīvesveids, un ka Džeimss Gecs jeb Džejs Getsbijs ir dižens amerikāņu raksturs. Getsbijs ir amerikāņu self-made man, cilvēks, kurš pats sevi izveidojis, pareizāk sakot – kurš pats sevi izgudrojis. Viņš tic amerikāņu sapnim par veiksmi, viņš īsteno šo sapni; viņš iejauc šajā sapnī Dēziju; sapnis viņu pieviļ. Apzīmējums lieliskais iegūst ironisku nokrāsu.

1924. gadā, strādādams pie «Getsbija», Ficdžeralds rakstīja: «Romāna kodolu veido to ilūziju zaudējums, kuras spēj tik koši iekrāsot pasauli, ka cilvēkam ir vienalga – kamēr vien pastāv šis maģiskais mirdzums –, vai viņš redz lietas patiesajā gaismā, vai nepatiesajā.» Getsbijs nesamierinās ar laika gaitu. «– Vai tad pagātni nevar atkārtot? – viņš neticīgi pārvaicāja. – Protams, ka var!» Būtībā šis ir romāns par amerikāņu vēsturi, kur laika tēma saplūdusi ar ilgošanās tēmu.Lasītāju vērtējums


  agrizzz   2009. gada 11. maijā

Ar grūtībām lasās, bet sākums patīkams..


  Nadin   2008. gada 17. janvārī

Par sho graamatu rakstiiju ZPD! Pashai darbs ljoti patika! Manuprat, šī graamata izsaka visu taa laika Amerikas cilveeka buutiibu! Taa raksturo stipra cilveeka raksturu un dod iipashu priekshtatu par dziives jeegas mekleeshanu atsevishkam cilveekam....


  hemfrijs   2006. gada 15. augustā

Manuprāt Aizpurietes tulkojums galīgi garām.Salīdzinot ar veco šis iespējams,ka precīzāks,bet trakoti samocīta valoda.Daži teikumi pavisam klibi.


  Jurģis   2005. gada 14. oktobrī

izvirtiiba gan manuprat tur nebija bet gramata tiesam ir lieliska!


  einars   2005. gada 25. aprīlī

Fascinējoši.Izlasot šo grāmatu,ienāca prātā Oskara Vailda izteiciens par to,ka civilizāciju var sasniegt ar divām lietām - kultūru un izvirtību.Grāmata ir par šīm divām lietām.Neskatoties uz atsevišķu grāmatas varoņu "defektiem",tas kopumā ir amerikānisms tā labākajās izpausmēs.
Lielisks vāka dizains.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.