gramatas spacer atklatnes spacer perles

Putnubiedēklis

Romāns

Ronalds Hjū Morisons

Ronald Hugh Morrieson. The Scarecrow

ISBN 9984-663-83-3
216 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (61 KB)

Brīvībā atrodas kāds seksuālais maniaks – slepkava, taču četrpadsmitgadīgais Nedijs Poindeksters un viņa draugs Less daudz vairāk noraizējušies par savu vistu likteni un par ārkārtīgi naidīgi noskaņoto Linča bandu.

Līdz brīdim, kad Prūdensai paliek sešpadsmit gadu.

Pēkšņi Nedijs atskārš, ka viņa māsa vairs nav viens no puikām. Viņai ir apburošas, apaļīgas, sievišķīgas un melnīgsnējas kājas. Viņa ir visiekārojamākā meitene visā Klinemā. Kad pilsētiņā ielavās maitasputnam līdzīgais Hjūberts Solters, viņa nokļūst vairāku satraucošu notikumu centrā.

«Ja Dikenss rakstnieka karjeru būtu sācis ar romānu, kura galvenā tēma ir sekss, viņš droši vien būtu sarakstījis grāmatu, kas līdzinātos «Putnubiedēklim».»

Meanjin

«Aizraujoša sirsnība un bauda .. viens no visneparastākajiem un oriģinālākajiem romāniem, kādi šajā valstī publicēti kopš ilgiem laikiem .. tas līdzinās ārkārtīgi komiskai fūgai, kur nevainībai atbild ar ļaunumu, šausmām atbild ar smiekliem un briesmīgas nāves pretstats ir jaunības plaukums.»

Sydney Morning Herald

««Putnubiedēkļa» uzstādījumā ir tik daudz reālistiska, traģiska, sociāli nelabvēlīga un līdzjūtību izraisoša, ka pat visu pieredzējušais laucinieks sevi uz šā fona varētu uzskatīt vismaz par pārtikušu un ar dzīvi apmierinātu pilsoni .. Bet pāri visam šim nelaimju blāķim no «Putnubiedēkļa» burtiski izstaro atziņa (ne kroņa optimisms) par dzīves skaistumu, pilnasinību, neatkārtojamību.»

Arno Jundze, «Forums»

«No «Putnubiedēkļa» un tā simpātiskā stāstītāja ir neiespējami atrauties. Šarma ziņā viņš pārsit divus gadus agrāk sarakstīto un Latvijā nupat izdoto Gintera Grasa «Kaķa un peles» varoni.»

Viestarts Gailītis, «Diena»Lasītāju vērtējums


  Atis   2005. gada 14. novembrī

Šķietami nepretenciozs romāns, kurā gan paslēpts kas vairāk par šausmu stāstu. Vai nu gluži klasika, šaubos, bet lasīt var ar interesi.


  doubta   2005. gada 5. novembrī

Laukjiigi.
Tieshaam-vai tad shii ir pieaugusho literatuura?
Nekas nopietns,bet dazhas patiesi jaukas rindas... :)


  Artia   2005. gada 9. maijā


normaala graamatina... tikai mazliet beerni$kiiga ;)


  Keta   2004. gada 26. oktobrī

Jauka, viegli lasāma grāmata. Bet vai tā nav bērnu (pusaudžu) grāmata?


  Milda   2004. gada 24. augustā

Gandrīz ideāla pusnakts lasāmviela mazām meitenēm.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.