gramatas spacer atklatnes spacer perles

Labs cilvēks Āfrikā

Romāns

Viljams Boids

William Boyd. A Good Man in Africa

ISBN 9984-663-77-9
360 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (83 KB)

Kad muļķu zemē tuvojas vēlēšanas, bet partijas līderis nevar paļauties uz uzvaru, savu finansiālo interešu aizstāvēšanai lieti der jebkuri līdzekļi – glaimi, šantāža, kukulis. Arī lielvarām jārūpējas par savu interešu aizstāvību valstī, kuras dzīlēs slēpjas lielas bagātības. Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas ierēdnis, mūžīgais neveiksminieks Morgans Līfijs negaidot kļūst par galveno personu spēlē, kurai jānodrošina turpmākā Karalistes ietekme šajā nomalē. Šis ir stāsts arī par ierēdņu šķietamo varu un karjeras alkām, mūžam dzīvajām primitīvajām polittehnoloģijām un koloniālo domāšanu.

Šī ir Viljama Boida pirmā grāmata. Tā sarakstīta trīs mēnešu laikā un tūlīt pēc iznākšanas 1981. gadā saņēma «Whitbread» literāro prēmiju (Lielbritānija) kā labākais pirmais romāns, kā arī Somerseta Moema balvu 1982. gadā.

«.. «Labs cilvēks Āfrikā» pirmām kārtām ir par britiem un Āfriku, tomēr, romānu lasot un par tajā attēlotajām sīkblēdīgajām diplomātiskajām spēlītēm uzjautrinoties, tā vien šķiet, ka darbs varētu būt lieliska rokasgrāmata jebkuras valsts iesācējiem politiķiem.

Divreiz Bukera balvai nominētais un ar dažādām literārajām prēmijām apbalvotais Viljams Boids (1952) ir augsta līmeņa ironijas meistars, kurš prasmīgi prot panākt action klātbūtni romānā, kura diplomātiskā tēma vismaz ārēji ir sausa un stīva kā britu karaļnama pārstāvju nebeidzami garlaicīgās un vienmuļās vizītes dažādos kontinentos. Būtībā Boida darbs šajā pelēcīgajā iepriekšparedzamībā ir košs kā neļķu pliķis viņu karaliskajām augstībām.»

Arno Jundze, «Forums»

«Viljams Boids ir varens zellis, raksta asprātīgi un aizraujoši, nekaunīgi eksponējot cilvēciskās vājības. Sauss, dzēlīgs britu humors sprakšķ kā tauki uz pannas. Te nav nekādas izlikšanās. Sadzīves rasisms ir romāna neatņemams tonis.»

Viestarts Gailītis, «Diena»Lasītāju vērtējums


  girts   2007. gada 3. decembrī

neko sudigi


  Deniss   2005. gada 5. novembrī

Vajag stāstīt par dabu!


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.