gramatas spacer atklatnes spacer perles

Visi deg ellē

Romāns

Džons Ridlijs

John Ridley. Everybody Smokes in Hell

ISBN 9984-663-68-X
280 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm
Cena: 8,00 EUR (Kā iegādāties grāmatu?)

Nokopēt grāmatas fragmentu (55 KB)

Šis ir cinisks amerikāņu melnais romāns Reimonda Čendlera un Dešila Hemeta stilā ar ļoti skarbu sižetu, kāds parasti raksturīgs Holivudas «B» kategorijas filmām, un niknu satīru ar melnās komēdijas elementiem.

Romānā aprakstītos notikumus izraisa tipisks neveiksminieks Periss Skots, kurš nesekmīgi mēģina iegūt laimi Holivudā. Naktīs viņš strādā diennakts tirdzniecības centrā, viņu padzinusi mīļotā meitene, un viņš brauc ar 1976. gada gremlinu. Kad puisim klēpī iekrīt iespēja īstenot visus savus sapņus – ļoti slavena un nupat pašnāvību izdarījuša mūziķa pēdējā šedevra ieraksts un zagtas narkotikas neliela īpašuma vērtībā, par kuru eksistenci viņam nav ne jausmas –, šķiet, ka viņam rokās būtu bumba ar taimeru. Tā kā cilvēki, kuriem nepieciešams ieraksts, bīstamā kārtā tiek sajaukti ar cilvēkiem, kuri vēlas atgūt narkotikas, sākas ārprāts, kura sekas ir asinis, līķi un salauztas sirdis gan Losandželosā, gan Lasvegasā.

Narkotiku tirgotāji, Holivudas aģenti, kriminālnoziedznieki, skaistas sievietes, ne tik skaistas sievietes un godīgi darba cilvēki – neviens neizkļūst no šā sajukuma tīrs un neaptraipīts.

«Tā vien liekas, ka romānos Ridlijs izgāž visu to, kas iekrājies, sacerot krietni vien plašākai publikai domātos TV un radio seriālus un kinoscenārijus. Arī romāns «Visi deg ellē» nav nekāda bērnu spēlīte.»

Pauls Bankovskis, «Dienas» pielikums «Izklaide»

«.. kolorītā vide, uz kuras reljefi iezīmejas amerikāņu padibeņu plašā portretu galerija, romānu «Visi deg ellē» novieto uz spriedzes žanra augstākā plaukta.»

Bens Latkovskis, «Neatkarīgās Rīta Avīzes» pielikums «Literatūra un Māksla Latvijā»Lasītāju vērtējums


  Emī   2009. gada 27. martā

Lai ari paskarba valoda, tomēr stāstījums ir ļoti labs. Un arī man bija jāsmejās.


  hemfrijs   2005. gada 11. augustā

Tik tiešām,kolosāla grāmata.Lai gan veikala plauktos to pamanīju krietni sen,tad tomēr līdz šim neveiksmīgā vāka un arī maldinošās anotācijas dēļ nebiju vēlējies to izlasīt.Tur ir krietni vairāk par "B" kategorijas filmām.Veiksmīgi ieskicēts sociālais fons,kas šāda veida literatūrā parsati izpaliek,kā arī daudz nestandarta humora.


  Raivis   2005. gada 21. maijā

Fantastiski laba grāmata, tā pat lika man skaļi smieties lasot.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.