gramatas spacer atklatnes spacer perles

Henrijs un Džūna

No Anaisas Ninas autentiskās dienasgrāmatas

Anaisa Nina

Anais Nin. Henry and June

ISBN 9984-663-61-2
256 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (45 KB)

Šis darbs, kura pamatā ir Anaisas Ninas sākotnējā, nerediģētā dienasgrāmata, ir intīms vēstījums par sievietes seksuālo atmodu. Tas aptver vienu vienīgu, ļoti nozīmīgu gadu Ninas dzīvē – no 1931. gada rudens līdz 1932. gada beigām –, kad viņa Parīzē sastapa Henriju Milleru un viņa sievu Džūnu. Viņa iemīlējās Džūnas daiļumā un Henrija darbos, drīz vien pēc Džūnas aizbraukšanas uz Ņujorku uzsākdama kvēlu romānu ar Henriju, kurš atraisīja Anaisas seksualitāti un morāli, taču iedragāja viņas laulību un lika pievērsties psihoanalīzei. Prātā viņai valdīja tikai viens jautājums: kas notiks, kad Džūna atgriezīsies Parīzē? Tas notika 1932. gada oktobrī, notverot Ninu lamatās starp divām mīlestībām – Henriju un Džūnu.

«Erotiskā sevis izzināšana ir viena no dienasgrāmatas tēmām, un šis process ne sākas, ne beidzas ar Henriju Milleru. Erotiski, seksuāli tiek izvērstas vai vērtētas arī citas attiecības – ar vīru Hjū, citiem draugiem, Džūnu, pērkamām sievietēm, svešiniekiem.»

Inguna Beķere

«Skandalozo darbu noteikti var lasīt vismaz divos līmeņos – vispirms jau kā nebeidzamu biseksuālu mīlas dēku ar tikpat nebeidzamu partneru maiņu, kas patiesībā ne ar ko nesākas un nebeidzas. Par šo līmeni jāteic: perfekti uzrakstīts story ..

Otrs līmenis, kas ir nesalīdzināmi dziļāks un kura dēļ dienasgrāmata nevar tikt uzskatīta par kārtējo slapjo biksīšu izstrādājumu, kas slēpj sevī stāstu par 20. gadsimta Amerikas absolūtā ģēnija rakstnieka Henrija Millera (1891–1980) dzīves Parīzes periodu.»

Arno Jundze, «Neatkarīgās Rīta Avīzes» pielikums «Literatūra un Māksla Latvijā»Lasītāju vērtējums


  smuka   2005. gada 13. jūnijā

smuka


  skudra   2005. gada 10. maijā

Milzīgas kaislības ! Brīžiem pat skauž. Ļoti patika !


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.