gramatas spacer atklatnes spacer perles

Izdzīvojot katru mirkli

No klaidones par Lielbritānijas sporta zvaigzni

Treisija Edvardsa

Tracy Edwards. Living Every Second

ISBN 9984-663-55-8
400 lappuses, cietie vāki ar pārvāku, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (122 KB)

Treisija Edvardsa paveica to, kas līdz tam tika uzskatīts par neiespējamu. 1989. gadā viņa bija pirmās sieviešu komandas kapteine, kas piedalījās Vitbreda burāšanas sacensībās apkārt pasaulei. Līdz tam burāšanu uzskatīja par vīriešu sportu un Treisijas panākumi bija īsta sensācija.

1998. gadā viņa – atkal kopā ar sieviešu komandu – mēģināja iegūt Žila Verna balvu, pārspējot ātruma rekordu burāšanā apkārt pasaulei. Mēģinājums neizdevās, un otrā mēģinājuma sagatavošanas laikā viņai piedzima meita. Vai viņa vēl kādreiz riskēs ar dzīvību jūrā? Šajā autobiogrāfijā viņa godīgi, bez izpušķojumiem un ar krietnu humora devu stāsta par to, kas vienkāršai jūras klaidonei lika pieņemt vienu no lielākajiem izaicinājumiem pasaulē.

Treisija Edvardsa ir īsta mūslaiku varone. Pārvarot neiedomājamas grūtības, viņa izveidoja sieviešu komandu, kas piedalījās vienā no ilgākajām un grūtākajām burāšanas sacensībām pasaulē. 1989. gadā viņas komanda Vitbreda burāšanas sacensībās apkārt pasaulei pārspēja visus britu līdzšinējos rekordus. Nebija neviena – īpaši burātāju vidē, kurā dominē vīrieši, – kas būtu ticējis, ka tas ir iespējams. 1998. gadā veiktais mēģinājums iegūt Žila Verna balvu un pārspēt līdzšinējo ātruma rekordu burāšanā apkārt pasaulei izvērtās par dramatisku ceļojumu ļoti sliktos laika apstākļos, kas beidzās ar nolauztu mastu. Kad trīsdesmit septiņu gadu vecumā Treisija Edvardsa strādāja pie nākamā mēģinājuma plāniem, viņai piedzima meita Makena, kas piešķīra dzīvei citu perspektīvu.

Tagad burāšanas varone ir vientuļā māte un šajā grāmatā stāsta par to, kas licis viņai pieņemt pasaules lielākos izaicinājumus. Sākumā burāšana viņai bija tikai lieliska iespēja tikt prom no mājām, taču vēlāk kļuva par izdevību pārbaudīt sevi. Izrādījās, ka sacīkšu burāšana prasa visus garīgos un fiziskos spēkus, atstāj spēcīgu ietekmi uz personiskajām attiecībām, taču upuri ir izrādījušies tā vērti. Pēc meitas piedzimšanas viņa saprot, ka jūrai vairs nav galvenā vieta viņas dzīvē.

Šī grāmata ir vienreizēja iespēja iepazīt procesus, kas veido cilvēku par varoni.Lasītāju vērtējums


  Latvian Sailing WomenTeam RA   2010. gada 21. aprīlī

Grāmata mani ir pilnībā aizrāvusi. Pēdējos gadus pati aktīvi burāju, piedalos sacensībās. Pēc šis grāmatas izlasīšanas pēkšņi apjausti, ka Baltijas jūra ir kā "pīļu dīķis" salīdzinājumā ar pasaules okeāniem. Cik varenam ir jābūt cilvēka prātam, drosmei un mērķtiecībai, lai visu to sasniegtu!


  santa   2005. gada 22. janvārī

Slikta grāmata.


  Burātāja   2004. gada 29. septembrī

Fantastiska grāmata - lasīju laikā, kad pati burāju un man bija sajūta, ka pati atrodos tur - uz klāja kopā ar tām meičām cīnoties ar stihijām!!!! Un atradu iedvesmu ciiniities par SAVU sapni!!!


  Windchaser   2004. gada 30. martā

If you have a dream, you can make it happen!


  Agnese   2003. gada 29. novembrī

Izlasot šo grāmatu, sapratu, ka viss ir iespējams. Un pats galvenais - ka sapņus var piepildīt, ja vien to ļoti vēlas!


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.