gramatas spacer atklatnes spacer perles

Liktenīgā vētra

54. regate no Sidnejas līdz Hobārtai

Robs Mandls

Rob Mundle. Fatal Storm

ISBN 9984-663-48-5
280 lappuses, cietie vāki, formāts 157 x 238 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (85 KB)

Burāšanas regate no Sidnejas līdz Hobārtai ir viens no nozīmīgākajiem sporta pasaules pasākumiem. 1998. gadā tā kļuva par vienu no lielākajām sporta pasaules traģēdijām. Seši burātāji traģiski šķīrās no dzīves, neskaitāmi sportisti guva smagas traumas un daudzas jahtas nogrima vai tika neglābjami sabojātas. Katastrofā cietušo meklēšanas un glābšanas operācija bija viens no visizcilākajiem mierlaika sasniegumiem šajā jomā. Ja tās organizācija nebūtu veikta tik prasmīgi, bojāgājušo skaits neapšaubāmi būtu ievērojami lielāks.

Robs Mandls ir pieredzējis žurnālists, televīzijas programmu vadītājs un burātājs. Viņš 30 reižu sniedzis reportāžas par Sidnejas – Hobārtas regati un trīs reizes pats piedalījies šajā regatē. Grāmatā viņš stāsta par cilvēku spēka pārbaudi un cīņu par dzīvību, un viņa stāstījumu caurstrāvo līdzcietība un reālo apstākļu izpratne. Viņš detalizēti apraksta sacensību gaitu, starta laikā valdošo pacilātību un aizraujošo cīņas spraigumu. Robs Mandls ir izvaicājis amatpersonas, komandu dalībniekus, izdzīvojušos burātājus un glābšanas dienesta darbiniekus, un dzirdētais palīdzējis viņam atainot 1998. gada okeāna regates triumfu un postu.

Roba Mandla stāstījumu papildina 30 krāsaini un 46 melnbalti fotoattēli. Vairākus no tiem uzņēmis pieredzējušais burāšanas sporta fotogrāfs Ričards Benets.

Šī grāmata būs interesanta katram, bet jo īpaši tiem, kas ar aizrautību lasīja Dereka Landija soloburātāju sacīkšu aprakstu «Dievu pamestā jura».

«Robs Mandls ir dramatiskiem notikumiem pārbagātās 1998. gada regates no Sidnejas līdz Hobārtai hronists. Austrālijas žurnālists pats bija šo notikumu aculiecinieks, un viņš vēsta mums par mazo laivu aizraujošo cīņu ar briesmīgu vētru. Šajā cīņā bieži vien uzvarētāji bija mežonīgie viļņi – kāds no burātājiem tos nodēvēja par «baltcepuru kalniem». Roba Mandla sniegtais drosmīgo burātāju un varonīgo viņu dzīvību glābēju apraksts rosina iztēli, tāpat kā visi citi viņa darbi, ko esmu lasījis.»

Džons Rozmanjērs, «Fastnet, Force10» autors

«Jums šī grāmata patiks arī tad, ja neesat tāljūras sacensību burātājs. Nav šaubu, ka tūkstošiem cilvēku, kuri nekad nav braukuši ar jahtu, nopirks šo grāmatu un izlasīs to ar milzīgu interesi. Tiem, kuri paši piedalījušies braucienā ar kreiserjahtu, vajadzētu uz līdzenas vietas skriešus, nevis soļiem doties uz tuvāko grāmatnīcu un iegādāties šo grāmatu!»

Toms Leveks, «Scuttlebutt»

«Roba Mandla grāmata «Liktenīgā vētra» ir saistošs un sirdi plosošs stāsts par vētru, kas izpostīja tik daudzu sportistu cerības.»

Rejs Keršlers, «Daily Telegraph»

«Gandrīz 70 gadus rokasgrāmata tiem burātājiem, kuri gatavojās piedalīties tāljūras braucienos, bija K. Edlerda Kolsa darbs «Burāšana vētrā» (Heavy Weather Sailing). Tagad tai radusies sāncense.»

Pjērs Ekermens, «Daily Telegraph»

«Lai arī ko citu viņš [Robs Mandls] vēl sarakstītu, šī grāmata ir viņa meistardarbs – un tā nenoliedzami ir ierindojama starp reportāžas žanra meistardarbiem.»

Maiks Pauers, «The Mercury»

«Šī grāmata ir veltījums visiem glābējiem, kuri bija iesaistīti traģiskajos notikumos, un brīdinājums par briesmām, kas jūrā sagaida visus tāljūras burātājus.»

Eds Feterstons, «Herald Sun»

31 krāsains un 46 melnbalti attēli, 3 shēmas un zīmējumiLasītāju vērtējums


  Jānis   2010. gada 26. martā

Laba lasāmviela pārdomām. Jālasa vismaz 2 reizes. Sanākusi mazliet pasausa reportāža.Iesaku izlasīt "Dievu pamesta jūra".


  eccomen@inbox.lv   2005. gada 18. oktobrī

Ehzz Ši ir nopietni labākā grāmata ko es esu Lāsījis,Par dzives realitāti+ Taa man i tā aizrāva ka to lasīju nedēlju un nevarēju atrauties...Tieshām loti laba lasaēmviela...


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.