gramatas spacer atklatnes spacer perles

Everests

Ekspedīcija uz galējo punktu

Reinholds Mesners

Reinhold Messner. Everest – Expedition zum Endpunkt

ISBN 9984-663-47-7
224 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (101 KB)

Kad vakarblāzma uz pārējām virsotnēm jau nodzisusi, sārti iemirdzas Everesta virsotnes piramīda – tas klinšu posms, kas slejas augstāk par visiem pasaules kalniem. Savās ekspedīcijās un kalnu ceļos priekšplānā vienmēr esmu izvirzījis cilvēka iekšējo dimensiju. Everests nebija izņēmums, tāpēc šis mēģinājums tikt virsotnē bez skābekļa aparāta. Edmunds Hilarijs un Tenzings Norgajs 1953. gada 29. maijā, domājams, pirmie – Džordžs Melorijs un Endrū Irvains 1924. gada gājienā uz virsotni pazuda bez vēsts – sasniedza pasaules augstāko punktu, likdami lietā visus tolaik pieejamos palīglīdzekļus. Viņus virzīja alkas iekarot virsotni, mani – dēka kā garīgās un morālās pašpārbaudes līdzeklis. Mēs sasniedzām katrs savu mērķi: Edmunds Hilarijs – Everesta virsotni, es – jaunu robežu sevī pašā.

Reinholds Mesners

37 krāsaini un 39 melnbalti attēli, 6 shēmas un zīmējumiLasītāju vērtējums


  Katrina   2007. gada 4. septembrī

Man ir cieņa pret šīs grāmatas autoru, jo, kaut es arī R. Mesneru nepazīstu, es viņu apbrīnoju, jo esmu pakāpies tikai pa nelielām klintīm (galugalā tikai 13 gadi). Viņa izvēle cīnīties ar kalnu, kāpt tā kā to darīja mūsu senči... tas ir drausmīgi sarezģīti un ļoti bieži beidzas letāli, taču R. M. ir liela augstkalnu pieredze, jo viņš tajos visos ir kāpis bez skābekļa... No viņa ir izveidojies arī brīnisķīgs rakstnieks, tādēļ arī grāmata ir tik laba. Man patika. Lieliska grāmata.
  Mestners   2005. gada 29. aprīlī

Par spiti visam skausanam un ierobezojumiem vins uzkapa. Un bez skabekla balona! OOOOOOOOOOIOOOOOOOOOOOOOOOO!


  Klumpecs   2004. gada 8. decembrī

Man ir cieņa pret šīs grāmatas autoru, jo, kaut es arī R. Mesneru nepazīstu, es viņu apbrīnoju, jo esmu pakāpies tikai pa nelielām klintīm (galugalā tikai 13 gadi). Viņa izvēle cīnīties ar kalnu, kāpt tā kā to darīja mūsu senči... tas ir drausmīgi sarezģīti un ļoti bieži beidzas letāli, taču R. M. ir liela augstkalnu pieredze, jo viņš tajos visos ir kāpis bez skābekļa... No viņa ir izveidojies arī brīnisķīgs rakstnieks, tādēļ arī grāmata ir tik laba. Man patika.


  ieva   2004. gada 1. novembrī

Lieliska grāmata.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.