gramatas spacer atklatnes spacer perles

Pastarās dienas meistars

Romāns

Leo Perucs

Leo Perutz. Der Meister des Jüngsten Tages

ISBN 9984-663-44-2
176 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (65 KB)

Vīne Pirmā pasaules kara priekšvakarā. Barons fon Jošs stāsta par trim mistiskām pašnāvībām, ko izdarījuši viņam pazīstami cilvēki. Nevienai no tām nav iespējams atrast ticamu motīvu. Un ja nu tās bijušas slepkavības? Aizdomas krīt arī uz pašu stāstītāju. Dzenot pēdas iespējamajam noziedzniekam, Fēlikss, Dr. Gorskis un Jošs pie kāda augļotāja atrod senu foliantu. Varbūt mīklas atrisinājums meklējams tieši tur?

«Pastarās dienas meistars», iespējams, uzskatāms par pašu nozīmīgāko Prāgas literātu lokam piederošā rakstnieka Leo Peruca romānu. Vācu filozofs, sociologs un muzikologs Teodors Adorno to nodēvējis par «ģeniālu spriedzes romānu», argentīniešu rakstnieks Horhe Luiss Borhess to iekļāvis pasaules labāko kriminālromānu antoloģijā.

«.. Perucs šo sākumā tik tipisko detektīvsižetu meistarīgi sapin kopā ar būšanām gan no apziņas dzīlēm, gan no augstās mākslas sfērām. Līdzās ir detektīva absolūti racionālā loģika (Perucs bija arī matemātiķis un aizrautīgs bridža spēlmanis) un mākslas iracionālā būtība. Šis paradoksālais apvienojums drīzāk raksturīgs ne tik daudz divdesmito gadu literatūrai, cik postmodernisma laikmetam.»

Guntis Berelis, «Diena»Lasītāju vērtējums


Par šo grāmatu vel nav lapas apmeklētāju atsauksmju.

Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.