gramatas spacer atklatnes spacer perles

Ziemas deja

Pārdrošs brauciens suņu pajūgā

Gerijs Polsens

Gary Paulsen. Winterdance

ISBN 9984-663-11-6
192 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (68 KB)

«G. Polsena grāmata ir kā mežonīga traukšanās pa traku ceļu, kas aiznes lasītāju sniega un sviedru, apmātības un suņu pasaulē. Stāsts jūs aizraus, izskaidrojot to, kas prātīgam cilvēkam liek piedalīties Iditarodas sacīkstēs un kādēļ viņam ar to vēl nepietiek.»

Libijs Ridlzs
1985. gada Iditarodas sacīkšu čempions

Neprātīgi aizrāvies ar suņu pajūgu braukšanu, Gerijs Polsens nolemj piedalīties grūtajās Iditarodas sacīkstēs un nobraukt tūkstoš simts astoņdesmit jūdžu pāri Aļaskai. Zināšanu trūkuma dēļ šīs sacīkstes viņam ir sevišķi bīstamas, taču G. Polsens veic distanci nesalaužamā apņēmībā. Septiņpadsmit dienas viņš pajūgā, ko velk piecpadsmit suņi, brauc pa satriecoši skaisto un nodevīgi bīstamo ziemeļu zemi. «Ziemas deja» ir žilbinošs, atklājumu un pārvērtību pilns ceļojums pirmatnējā dabā, ko izdzīvo un stāsta «labākais no mūsdienu autoriem, kuri raksta par cilvēka mērošanos spēkiem ar dabu»

Publishers Weekly

9 krāsaini un 3 melnbalti attēli, karteLasītāju vērtējums


  Daira   2016. gada 1. maijā

Mana mamma šo grāmatu lasa katru ziemu. Nu jau ir izlasījusi vairāk kā astoņas reizes.
Es šo grāmatu nolēmu izlasīt, lai labāk iepazītu savu mammu, un nenožēloju, ka nolēmu to izdarīt. Grāmata ir brilijans. Grāmata ir koņča. Grāmata ir dvēseliska. Grāmata ir izjusta. šī grāmata mani iedvesmo un ja būtu kāds spēcīgs vārds ko es varētu pateikt, lai raksturotu šo grāmatu, tad es to pateiktu. Bet tā kā tāda vārda nav, tad es vienkārši saku "deja"!


  Māra   2015. gada 20. janvārī

Brīnišķīgi uzrakstīts darbs, ko es izlasīju ar milzīgu prieku un aizrautību, brīžiem pat ilgi nespējot beigt smieties par sevišķi amizantām situācijām. Darbu raksturo lielisks autora humors, izdevušies vietu, situāciju un dabas apraksti, kā arī interesants, spraiguma un riskantu situāciju pilns sižets.


Polsens raksta Džeralda Darela stilā, savas nedienas ar dzīvniekiem, šajā gadījumā, suņiem, aprakstot ar izcilu humoru un vietām ar nepārspējamu ironiju. Aiz visa rakstītā var just autora lielo mīlestību pret kamanu braukšanu un traukšanos lielā ātrumā aiz skrienošu suņu mugurām, dziļo pieķeršanos dabai, viņa morāles principus un ētiskos apsvērumus, cieņu pret dzīvību un interesi par dabas norisēm.

Viena no brīnišķīgāk uzrakstītajām ceļojumu un piedzīvojumu grāmatām, kā arī labs informācijas avots par suņu sacīkšu aizkulisēm. Reti kurš būs iedomājies, cik liela izturība, garaspēks, materiālie ieguldījumi (200 zābaciņi suņiem!), nepieciešami, lai nobrauktu visu Iditarodas sacīkšu trasi. Noteikti iesaku šo grāmatu visiem, kuri mīl piedzīvojumus, dzīvniekus un lielisku humoru.


  lasītāja   2013. gada 6. februārī

Mana vismīļākā grāmata!
Vienkārši ideāla!!!


  lauris   2009. gada 31. jūlijā

man patika rakstnieka humora izjūta!!!
un patika epizode kad vinš brauca pa jukonu...


  Ieva   2008. gada 14. janvārī

Superīga grāmata, neko labāku pagaidām vēl neesmu lasījusi. Lielisks humors. Varu piekrist Ilzei - pēc šīs grāmatas izlasīšanas vienkārši saslimu ar "ziemeļu" tematikas grāmatām.


  Ilze   2006. gada 20. novembrī

Mani šī grāmata padarīja galīgu slimu... uz Ziemeļiem, uz suņiem un kamanās braukšanu...


  Māris   2006. gada 17. janvārī

ļoti aizrauj autora skatījums uz sevi, suņiem un reālo iespēju dzīvot vai mirt


  lasitajs   2005. gada 14. jūlijā

laba jautra grāmata varēja pamatīgi norēkties


  lasitajs   2005. gada 29. aprīlī

laba jautra gramata kad gribeja braukt likas vis bus labi beigas parvertas murga


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.