gramatas spacer atklatnes spacer perles

Izsalkušais okeāns

Zobenzivju zvejas kuģa kapteines reiss

Linda Grīnlo

Linda Greenlaw. The Hungry Ocean

ISBN 978-9984-777-55-9
200 lappuses, cietie vāki, formāts 145 x 209 mm

Aizraujošajā dokumentālajā romānā «Absolūtā vētra» Sebastjans Jungers raksturojis Lindu Grīnlo kā «vienu no visu laiku labākajiem kapteiņiem austrumu piekrastē.» Tagad Grīnlo stāsta pati savu saistošo stāstu par trīsdesmit dienu zobenzivju zvejas reisu ar vienu no vislabāk aptakelētajiem kuģiem austrumkrastā. Ar pārdzīvotajām briesmām, raksturiem un kolorītumu stāsts šķiet izkāpis no «Mobija Dika» lappusēm.

Spriedze sākas nekavējoties, pirms vēl Grīnlo un viņas piecu vīru komanda atstājusi molu, un nebeidzas līdz pēdējai lappusei. Ceļā viņai jāstājas pretī nežēlīgiem laikapstākļiem, ekipējuma ķibelēm, pārāk maz zivīm lomā un pārāk lielam haizivju daudzumam, nemaz nerunājot par rutīnas pilno, nogurdinošo zvejas kuģa vadību un prātu stindzinošu spēku izsīkumu pēc divdesmit vienu stundu ilgas darba dienas.

Cauri reisa ikdienai Grīnlo parāda komandas vīru spilgtos raksturus, neatstājot novārtā pretrunas un jociņus, ar kādiem tie apber cits citu. Tam cauri vijas zvejnieku profesijas bīstamības tēma. Ar īsta zvejnieka runas dāvanām, kas vērpj intrigu, patiesi un neviltoti Grīnlo uzved lasītāju tieši uz klāja pie sevis un savas komandas, radot pilnīgu jedas ievilkšanas ainu. Ar satraukuma pilnajām lappusēm un kaislīgo odu fascinējošai dzīvei «Izsalkušais okeāns» sagūsta cilvēkus, kas mīl jūru, piedzīvojumus un literatūru.Lasītāju vērtējums


  jani   2007. gada 6. decembrī

paldis


  Eva   2007. gada 2. decembrī

shi gramata ir loti laba


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.