gramatas spacer atklatnes spacer perles

Forelēs pa Latviju

74 melnbalti attēli

Broņislavs Liepnieks


ISBN 978-9984-777-46-7
224 lappuses, mīkstie vāki, formāts 143 x 205 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (84 KB)

Broņislavs Liepnieks šajā grāmatā literāri noslīpētā formā vēstī par to, kas piedzīvots, ar draugiem pārrunāts un vienatnē pārdomāts foreles makšķerējot, tātad – par dzīvi.

Kaislīgi makšķernieki var mēģināt pieredzējušā kolēģa stāstā atklāt sev vēl nezināmas zivju vietas vai īpaši sekmīgus zivju ķeršanas paņēmienus, bet makšķernieku draugi un paziņas, kam šī apsēstība sveša, uzzināt vairāk par Latvijas mazajām upēm, kuru iepazīšana var kļūt par lielisku pamatu piedzīvojumu pilnam pārgājienam pirmatnībā vai izklaides izbraukumam zaļumos.Lasītāju vērtējums


  Normis zelts   2020. gada 3. aprīlī

Nejauciet lakmetus un makšķerēšanas iespējas un variantus.tie cukuri kuri gānās pat nespētu ar inerces spoli izmest desmit metru auklas bez bārdas,viņi nespēj aizbraukt uz upi bez cirkles kfijas ,kuras krūze mētājās visos mežos.grāmata ir patiesi forša,pēc izlasīšanas es daudz sapratu par mazajām foreļu upēm un šo zivju paradumiem,cieņa autoram.


  Arturs   2010. gada 9. martā

Vechi,graamataa aprakstiitais notika sen,kad taadus panjeemienus vareeja izmantot. Tagad tas ir aizliegts,jauni noteikumi,bet kaapeec uzreiz noriet sho graamatu? Agraak foreles bija daudz un tas bija atljauts. Pats esmu forelists un protams,forelees eju tikai ar spiningu. Laizu valjaa PILNIIGI visas foreles un alatas,ko nokeru


  Arturs   2010. gada 9. martā

Ljoti laba graamata. Daudz ko iemaacijos no taas


  sants   2009. gada 25. aprīlī

paklau, večuks makšķerēja tad , ne tagad! Man liekas ka jūs te visi tādi onannētāji pie māla svečtura vien esat kas forelles redz tikai bildēs - liec mierā onkuli un aizvelc savu pakaļu uz upi!


  sssd   2008. gada 24. aprīlī

Nu "šedevrs" , pat negribas komentēt, vēmas nāk.Fu, paldies dievam, ka ne man vienam. Būtu labāk uzrakstijis par saviem varoņdarbiem mīlas frontē.


  andris z.   2007. gada 25. jūlijā

Vakar ieraudzīju šo grāmatu iekš Valters un Rapa. Vāka bilde vien ir ko vērta! Aš sastingu. Pāršķirstīju- tiešām, pilnīgs murgs.

Kāds AGB redakcijā vispār saprot ko ir sastrādājuši un par ko ir šie komentāri?


  copmanis   2007. gada 15. maijā

Hugo, vai tad mēs šeit vērtējam ML satraukumu, vai grāmatu? Tev es dotu vērtējumu 1, bet grāmata mani aizkustināja. Aprakstīts diezgan saistoši, bet tos mazos asarīšus varēja gan nerādīt.


  maticio   2007. gada 28. aprīlī

Forelists jūsmotājs - bendētājs. Es, piemēram, kilogramnieces laižu atpakaļ, tapēc tā briesmīgā bilde ar forelēniem kā reņģēm uz iesma, liekas nepieņemama. Atliek nožēlot par Liepnieka kunga kā forelista profānumu, bet teksts dūšu piesien. Sajūtas raisa, bet tehnika briesmīga :)


  hugo   2007. gada 6. aprīlī

Re, kā Mazais Liepnieks (ML) sartaucies.


  ML   2007. gada 23. martā

Pilnīgu absurdu jūs šeit rakstat. Var jau bārstīt 2006.gada noteikumus, bet tas viss jau ir tapis ātrāk. Ja visi tik godīgi ķertu ar vienu kātu, nevis ar elektrību vai tīkliem, tad zivis būtu. Ne jau tādi vīri ir bieds, bet elektriķi u.c. nelikumīgie. Man grāmata patika un lasīšu vēl. Cepuri nost vecā vīra priekšā.


  Jānis   2007. gada 21. martā

Kļūdījos, ieliku augstu atzīmi, gribēdams ielikt zemāko.


  Jānis   2007. gada 21. martā

Nosaukums neatbilst saturam, tas ir maldinošs. Vajadzēja pielikt - ainas no veciem laikiem....


  vairis   2007. gada 21. martā

Pagājušo gadu negāju forelēs jo bija mazs ūdens-negribēju bedrēs izķert...bet te viens gaļinieks pat grāmatas raksta!Varbūt tomēr mums apzinīgajiem jāpērk šī grāmata lai Tam nabagam sanāk naudiņa, ko nopirkt zivis "Rimčikā"?


  JB   2007. gada 21. martā

Vai tiešām vajag tik ļoti nemīlēt savu zemi, lai tās reti sastopamās bagātibas - strauta foreles - apestu pa 1 brokastis, pa 2 vakarinas un vel deserta ikrus ar karotem?


  un vel   2007. gada 21. martā

17.Katra makšķernieka noķertās zivis tiek uzglabātas atsevišķi. Vienā makšķerēšanas reizē vienam makšķerniekam lomā atļauts uzglabāt un paturēt:

17.2.samus, sīgas, strauta foreles — trīs no katras sugas;

17.3.alatas — vienu;


  Noteikumi   2007. gada 21. martā


Vai tad sis ta ka nebutu jaievero?:
12. Lietojot makšķerēšanas rīkus, nav atļauts izmantot:

12.2.dabisko ēsmu īpaši aizsargājamo ierobežoti izmantojamo sugu zivju— lašu, taimiņu un alatu, kā arī strauta foreļu makšķerēšanai un uztveramo āķi (gafu) šo zivju uztveršanai


  piickotaajs   2007. gada 21. martā


Šitās izdevniecības izdevumus mēs turpmāk boikotēsim principā.


  Dadzitis   2007. gada 21. martā

Nākošo grāmatu izdodiet par nakstvijoļu lasīšanu un tirgošanu, to atrašanās vietām un draugu piedzīvojumiem, mūkot no policijas/inspekcijas... Vai arī par elektrozvejas īpatnībām Latvijā, ar vietām, paņēmieniem, kā izvairīties no pieķeršanas u.t.t. Šī grāmata pēc satura ir līdzīga. Murgs, kas pat makšķerniekam ar minimālām godaprāta paliekām ir nepieņemams.


  knaks   2007. gada 21. martā

Tikpat labi varēja uzrakstīt - "Storēs pa Latviju", skaita ziņā tikai nedaudz mazāk sastopamas - tas ir ne cik:)


  vieplis   2007. gada 21. martā

Piekrītu jj. Kādus sekmīgus zivju ķeršanas paņēmienus? Sliekas pludināšanu un mugursomas pildīšanu, kas pavadīta ar muļķīgu izbrīnu, ka zivju paliek mazāk? Gaļenieka piezīmju cienīgs turpinājums. Ceru, ka līdz trešajai grāmatai vecaizēns dikti sagurs.


  jj   2007. gada 21. martā

Kārtējais foreļu slepkavošanas murgs,kas tālu no reālās situācijas Latvijā propogandē neatļautus foreļu ķeršanas paņēmienus.Kārtīgs forelists boikotēs šitās grāmateles iegādi!


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.