gramatas spacer atklatnes spacer perles

Dikļu muiža Vidzemē

Vēsture • arhitektūra • mūsdienas

Jānis Zilgalvis


ISBN 978-9984-777-39-9
112 lappuses, cietie vāki, formāts 160 x 240 mm


Nokopēt grāmatas fragmentu (315 KB)

Dikļi ir Latvijas kultūrvēsturē plaši pazīstama vieta, kuras vārds saistās ar daudziem nozīmīgiem notikumiem. Tieši šeit aizsākās latviešu teātra tradīcijas – jau 1818. gadā Dikļu muižas zemnieki piedalījās muižas kalpotāja Jāņa Peitāna pārtulkotās Frīdriha Šillera lugas «Laupītāji» uzvedumā. 1864. gada Vasarsvētkos Dikļu muižas parkā iepretī pastorāta ēkai draudzes mācītājs un rakstnieks Juris Neikens noorganizēja pirmos kopādziedāšanas jeb dziesmu svētkus, liekot pamatus šai skaistajai latviešu tradīcijai.

Dikļos atrodas arī ievērojami materiālās kultūras pieminekļi – luterāņu baznīca, kas celta 1722. gadā un 1848. gadā pārbūvēta, un muižas apbūve, kuras dominante un centrs ir 2003. gadā restaurētā un rekonstruētā pils.

Kultūrvēsturiskais mantojums Dikļos ieinteresēs ikvienu, kuru saista savas zemes vēsture, cilvēku likteņi dažādos laikposmos, pagātnes liecības, dabas krāšņums un cilvēku radītās kultūras vērtības.

Grāmatu bagātina aptuveni 90 krāsaini un melnbalti attēli un satura kopsavilkums angļu, krievu un vācu valodā.Lasītāju vērtējums


  Ainars   2007. gada 20. septembrī

ideala,loti skaists dizains.


Mans vērtējums

Mans vārds:

Cik augstu vērtēju šo grāmatu? (1-5) 1 2 3 4 5

(Pret spameriem) Cik ir viens plus viens (vārdiem)?

Komentārs:


Komentāri, kas neattiecas uz grāmatu, var tikt rediģēti vai dzēsti.